Iepreikšējā rakstā apskatijām kas ir JavaScript un kā šī programmēšanas valoda radusies, tagad varam turpināt ar JS aplūkošanu tuvāk…
Jāpiezīmē, ka JavaScript pamatā, visbiežāk iet roku rokā ar vēl divām programmēšanas valodām, kuras tiek izmantotas interneta vietņu un citu projektu izstrādē. Viena no šīm programmēšanas valodām ir HTML, ar kuras palīdzību tiek izveidota pati lapas struktūra, jeb “skelets”, un otra protams ir CSS, ar kuru lapai tiek noteikts dizaina krāsojums, fonts, dažādu objektu uzvedība un novietojums… bet par to vēlāk…
Apskatīsim kādā veidā un ar kādiem paņēmieniem iespējams JavaScript ievietot HTML dokumentā, lai vēlāk to varētu attēlot pārlūkprogrammā…
Lai HTML dokumentā noteiktu to, ka tālāk tiks izmantota JavaScript sintakse, to nosaka ar <script> tagu, savukārt ar šo pašu aizverošo </script> tagu tiek noteikts, kurā vietā JavaScript beidzas.
Ja <script> JavaScript kods </script> ir ielikts iekš <head> elementa HTML dokumentā, tad tas tiek izpildīts un ielādēts lapā pirms visa cita lapas satura, bet ja <script> JavaScript kods </script> ir ielikts iekš <body> elementa HTML dokumentā, tad tas tiek ielādēts kopā ar visu citu lapas saturu, kurš izpildāms no <body> bloka.
Nav obligāti jāliek viss JavaScript kods HTML dokumentā, it īpaši gadījumos, kad pats JavaScript kods ir garš un komplicēts, vai arī tad, ja tas pats kods tiks izmantotas arī citās projekta lapās. Lai nenāktos kodu pārkopēt ikvienā HTML dokumentā, to var izsaukt no atsevišķa faila. Šis paņēmiens ļaus vieglāk lasīt un pārskatīt lapas kodu, ja tas būs nepieciešams koda rediģēšanai, kā arī vieglāk izsaukt nepieciešamo JavaScript kodu vairākās lapās.
<HTML>
<head>
<title>Šeit ir mana HTML dokumenta virsraksts</title>
<script src="mans_javascript.js"></script>
</head>
<body>
<p id="demo">Sveika Pasaule!</p>
<button type="button" onclick="myFunc()">izmainīt pogu</button>
</body>
</HTML>
Atbildēt
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.