JavaScript masīvi, jeb Arrays
Jūs droši vien zināt, ka kravas vilcieni ir svarīgs līdzeklis kravu pārvietošanai. Bet vai esat kādreiz domājuši par sistēmu, kas nodrošina vienmērīgu darbību, jo izmaiņas tiek veiktas katrā pieturā? Vagoni parasti tiek iestatīti noteiktā secībā, un katrā vagonā var būt dažādi priekšmeti vai materiāli. Var pievienot vai noņemt arī citus vagonus, neizjaucot pārējo pasūtījumu.
Līdzīgi kā kravas vilcienam, JavaScript ir funkcionalitāte, kas ļauj uzglabāt un pārkārtot secīgas vienumu kolekcijas. To sauc par masīvu, jeb Array. Šajā rakstā es jums pastāstīšu, kā izveidot masīvu un piekļūt tā saturam. Es arī parādīšu, kā JavaScript saglabā masīva saturu un indeksē tā vērtības. Pieņemsim, ka vēlaties pielīdzināt rotaļlietu kravas vilcienam JavaScript. Šajā vilcienā katrs vagons ir apzīmēts ar numuru secībā, sākot no 0. Izmantojot JavaScript, katram vagonam tiks piešķirta kāda krava.
Pirmajam ievadīsim var vagons0 ir vienāds ar kviešiem.
var vagons0 = "kvieši";
Lieliski. Tagad, pārbaudot vagona 0 saturu, izsaucot to konsolē tiks izvadīts vārds kvieši.
var vagons0 = "kvieši";
console.log(vagons0);
Jūs varat izmantot to pašu pieeju, lai modelētu visu vilcienu.
Galu galā iegūstat piecus dažādu vērtību mainīgos.
var vagons0 = "kvieši";
var vagons1 = "mieži";
var vagons2 = "sāls";
var vagons3 = "kartupeļi";
var vagons4 = "akmeņi";
Jūs tikko uzbūvējāt vilcienu ar pieciem vagoniem, no kuriem katrs satur dažādas kravas. Tagad padarīsim lietas interesantas un ieviesīsim otru vilcienu.
Šim ir tikai divi vagoni ar numuriem 0 un 1, kas uzzīmēti uz sāniem. Šķiet diezgan vienkārši, vai ne? Bet jūs nevarat izmantot mainīgo nosaukumus vagons0 un vagons1, jo tie jau ir aizņemti. Jūs varētu izmantot aprakstošākus nosaukumus, piemēram, vilciens2 vagons0 un vilciens2 vagons1, taču tas šķiet diez gan gari. Vēl viena problēma ir tā, ka jums ir jānosaka, ka šie mainīgie ir kolekcija, kas pieder 2. vilcienam. Bet, kad tas ir rakstīts šādā veidā, JavaScript to nesaprot.
Par laimi, mēs varam to labot. Lai JavaScript saprastu, ka kolekcijā grupēsim mainīgo secību, mēs izmantojam masīvus. Varat izveidot masīvu, izmantojot masīva literālo sintaksi, kas ir sākuma kvadrātiekava [], kam seko aizverošā iekava.
var vilciens1 = [];
Masīvs pašlaik ir tukšs, taču JavaScript tagad saprot, ka mēs nodrošināsim vienumu kolekciju. Piešķirsim šo kolekciju mainīgajam Vilciens 1. Visbeidzot pievienosim vagonus 1. vilciena masīvam, ierakstot vienumu nosaukumus, katru atdalot ar komatu.
var vilciens1 = ["kvieši", "mieži", "sāls", "kartupeļi", "akmeņi"];
Tagad mums ir vilciens. Bet kas notika ar vagonu numuriem? Neuztraucieties. Jums neredzot JavaScript katram vienumam piešķir skaitli, sākot no 0, kas atbilst tā vietai rakstītajā secībā. Pēc tam varat izmantot šos numurus, lai piekļūtu katram vagonam. Piemēram, ierakstot vilciens1, kam seko 0, kas ievietots iekavās, piekļūs vērtībai vagonā 0, kas šajā gadījumā ir kvieši.
var vilciens1 = ["kvieši", "mieži", "sāls", "kartupeļi", "akmeņi"];
console.log(vilciens1[0]);
Gluži tā pat varat piekļūt arī otra vilciena masīvam, ja esat tādu izveidojuši:
var vilciens2 = ["ogles", "smilts"];
console.log(vilciens2[1]);
Pilnā kodā abi mūsu masīvos(arrays) izveidotie vilcieni, no kuriem izsaucam vērtības izskatīsies šādi:
var vilciens1 = ["kvieši", "mieži", "sāls", "kartupeļi", "akmeņi"];
console.log(vilciens1[0]);
var vilciens2 = ["ogles", "smilts"];
console.log(vilciens2[1]);
Šis kods konsolē mums izvadīs šādu rezultātu:
kvieši
smilts
Jo no pirmā vilciena mēs izsaucām pirmā vagona kravas saturu, bet no otrā vilciena otrā vagona kravas saturu.
Rezumējot, masīvi palīdz mums sasniegt vairākas JavaScript lietas. Masīvi norāda, ka visas piešķirtās vērtības pieder grupai. Šīs vērtības ir sakārtotas secībā, un katrai no tām var piekļūt, izmantojot indeksa numuru šajā secībā. Šajā rakstā jūs uzzinājāt, kā izveidot masīvu JavaScript. Jūs arī uzzinājāt, kā JavaScript sekvencē masīva vienumus, izmantojot indeksa vērtību.
Atbildēt
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.