JavaScript cilpas, jeb loops konstrukcijas
Mūsu ikdienā ir reizes, kad kādu darbību nākas atkārtot atkal un atkal. Piemēram, aizverot katru pogu apģērbam, izņemot iepirkumus no maisiņa, mazgājot šķīvju kaudzi pa vienam ,vai skaitot no desmit līdz vienam, pirms dziedat Happy New Year. Atkārtoti uzdevumi ir efektīva dzīve, un dažreiz mums tas ir jādara arī mūsu JavaScript kodā. Šajā rakstā jūs uzzināsiet par cilpas konstrukcijām un to, kā tās var izmantot, lai veiktu atkārtotus uzdevumus.
Atcerēsimies nosacīto IF piemēru iepriekšējā rakstā, kas izpilda koda bloku, ja ir izpildīts noteikts nosacījums, šī secība tiek izpildīta tikai vienu reizi.
if (nosacījums == true) {
// izpildās šis kods
}
Ko darīt, ja jums tas būtu jādara vairākas reizes? Lai to izdarītu, jums ir jādara kaut kas, ko sauc par cilpām.
JavaScript izstrādātāji izmanto cilpas, lai nepārtraukti izpildītu atkārtotus koda blokus, līdz tiek izpildīts noteikts nosacījums. Cilpas ir līdzīgas nosacījumiem, un, lai kods tiktu izpildīts, ir jāizpilda nosacījums. Bet cilpām ir papildu parametrs, kuram ir daudz nosaukumu. Taču šobrīd varat to uzskatīt par inkrementeru vai cilpu skaitītāju. Lai saprastu, kāpēc skaitītāja mainīgais ir tik svarīgs, aplūkosim reālu situāciju.
Mēs sākam skaitīt no 10 līdz 1, pirms dziedam Happy New Year. Citiem vārdiem sakot, tikai pēc tam, kad esam pabeiguši skaitīšanu, mēs varam sākt dziedāt. Tātad, ir jābūt konkrētai vērtībai un tikai pēc tam mēs varam dziedāt dziesmu. Programmā JavaScript skaitītājs var būt jebkurš mainīgais vai jebkurš cipars, bet programmēšanā parasti tiek izmantots burts I. Skaitītāja loma šeit ir ļoti svarīga, jo bez tā jūsu cilpa nezinās ne kad sākt, ne kad atsākt un izbeigt ,un tā varētu darboties bezgalīgi. To sauc par bezgalīgu cilpu.
Piemēram, pieņemsim, ka vēlaties ieprogrammēt skaitīšanas secību, piemēram, 1,2,3. To var izdarīt, vienkārši izmantojot metodi console.log.
console.log(1);
console.log(2);
console.log(3);
Taču būtībā mēs šeit veicam to pašu darbību. Vienīgā atšķirība ir tā, ka mēs mainām numuru, kas tiek reģistrēts konsolē. Izmantojot cilpu, mēs varētu veikt vienu un to pašu uzdevumu efektīvāk un izmantojot mazāk koda rindu. Lai gan tas varētu šķist minimāls ieguvums, skaitot līdz trīs, iedomājieties skaitīšanu līdz 100.
for (var i = 1; i < 101; i++) {
console.log(i);
}
Izmantojot cilpu, varat to panākt ar tieši tādām pašām trim koda rindām. Jums vienkārši jāatjaunina nosacījums. Ir daudz veidu cilpas, piemēram, for cilpa, while cilpa un ligzdotā cilpa (nested loop). Par ligzdotajām cilpām jūs uzzināsit vēlāk kādā no nākošajiem rakstiem.
Pagaidām izpētīsim while cilpas tālāko galu.
Pirmā ir for-cilpa, ko izmanto, lai noteiktu skaitu reižu apgrieztu koda bloku. For-cilpa ir strukturēta cilpa ar īpašu nosacījumu struktūru, kurā jāiestata skaitītāja mainīgais.
var i = 0;
Pēc tam ir jānorāda nosacījums un,
i < 3;
visbeidzot, skaitītājs ir jāpalielina.
i++;
Tas var būt vai nu palielinājums, vai samazinājums atkarībā no jūsu vajadzībām.
Cilpa while ir līdzīga for-cilpai. Tas arī darbosies tik ilgi, kamēr nosacījums būs patiess. Tomēr sākuma skaitītājs ir iestatīts ārpus while cilpas, un palielināšana tiek veikta cilpas korpusā.
var i = 1;
while (i < 4) {
console.log(i);
i = i + 1;
}
Apsveicu. Šajā rakstā jūs uzzinājāt par cilpas veidošanu, izmantojot while cilpu. Lai gan tos pašus rezultātus varat sasniegt, izmantojot cilpu for vai while kā pamata līmenī, iespējams, jums būs vieglāk strādāt ar for-cilpu. Tas ir tāpēc, ka cilpa ir autonoma ar visu cilpas loģiku vienuviet. Turklāt vienmēr atcerieties atjaunināt skaitītāja vērtību, pretējā gadījumā cilpa var darboties uz visiem laikiem.
Atbildēt
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.