Testēšanas veidi iespējas un principi e2e, integration, unit

Pieņemsim…kā izstrādātājam jums ir uzdots pārbaudīt programmatūras daļu, kā jūs to paveiktu dažu nākamo minūšu laikā?

Es paskaidrošu, kas ir programmatūras testēšana. Es jūs iepazīstināšu ar trim visbiežāk izmantotajiem testēšanas veidiem.

Jūs varētu teikt, ka programmatūras testēšana augstā līmenī nozīmē, ka tā darbojas, kā paredzēts jebkurā modernā programmatūras izstrādes projektā. Šīs cerības tiek reģistrētas kā programmatūras prasības. Programmatūras testēšanai ir daudz aspektu, taču pagaidām uzskatīsim to par darbību, kas apstiprina, ka tā darbojas, kā norādīts programmatūras prasībās.

Tagad, kad man ir praktiska testēšanas definīcija, padomāsim par to, kā jūs to varētu izmantot UX dizainerim. Testēšana var nozīmēt, ka jāpārliecinās, vai vietne izskatās un darbojas, kā paredzēts. Programmatūras projekta vadītājam programmatūras projekta testēšana var nozīmēt, ka programmatūras inženierim noteikta programmatūra labi darbojas ar citām jūsu sistēmas daļām. Testēšana var nozīmēt koda rakstīšanu, kas nepārkāpj esošo funkcionalitāti, bez kļūdām un atbilst prasībām, kas noteiktas konkrētajā uzdevumā, pamatojoties uz jūsu motivāciju. Ir vairāki veidi, kā praktiski pārbaudīt programmatūras projektus. Tas nozīmē, ka ir dažādi pārbaudes veidi.

Tagad es apspriedīšu šādus trīs testēšanas veidus, e2e testēšana, integrācijas testēšana un unit testēšana.

e2e testēšanas metode:

Sāksim ar testēšanas reālu piemēru e2e testēšanai. Pieņemsim, ka klēpjdatoru ražotājs ļautu saviem darbiniekiem atvērt dažus klēpjdatorus ārpus montāžas līnijas, tos ieslēgt un izmantot tāpat kā to darītu parasts lietotājs, lai pārliecinātos, ka viss produkts darbojas tā, kā vajadzētu. Daudz specifiskāk tīmekļa izstrādē testēšanas laikā tiek mēģināts atdarināt, kā lietotājs varētu mijiedarboties ar jūsu lietotni. Tas nozīmē, ka e2e testēšanā, veicot testēšanu, pārlūkprogrammā ir jāatver tīmekļa lietojumprogramma un pēc tam tā jāpārbauda, mijiedarbojoties ar lapu tāpat kā lietotājs varētu ar to mijiedarboties. Piemēram, noklikšķinot uz pieteikšanās pogas, mēģinot reģistrēties, vai arī tiek veikta preces pievienošana iepirkumu grozam internetveikalā. Citiem vārdiem sakot, jūs pārbaudāt visu gatavo programmatūras produktu no gala lietotāja viedokļa.

Tagad šeit ir kaut kas, kas jums varētu šķist interesants. Personai, kas testē lietotni, nav jābūt izstrādātājam. Visbeidzot, e2e testi ir vislēnākie, un to iestatīšana un palaišana prasa visvairāk laika. Šeit ir daži tirgū pieejamo testēšanas sistēmu piemēri.

  • WebDriverJS
  • Js Protractor un
  • Cyprus.

Integrācijas testēšanas metode:

Tālāk es apspriedīšu integrācijas testēšanu. Integrācijas testēšana ir testēšana,ar kuru tiek testēts, kā jūsu sistēmas daļas mijiedarbojas ar citām jūsu sistēmas daļām. Citiem vārdiem sakot, tiek pārbaudīts, kā atsevišķas jūsu lietotņu daļas darbojas kopā. Izpētīsim divus integrācijas testēšanas programmatūras reakcijas testēšanas piemērus, React testing library un Enzyme integrācijas testi ir ātrāki un lētāki nekā e2e testi, taču ne tik ātri vai tik lēti kā Unit testēšana. Kas ir aplikācijas, jeb koda vienības pārbaude.

Unit, jeb vienības testēšanas metode:

Paskatīsimies. Vienību pārbaude ir process, kurā tiek pārbaudītas jūsu avota koda mazākās vienības atsevišķi. Labs piemērs tam ir funkcijas. Vienība ir mazākā koda daļa, ko varat pārbaudīt atsevišķi no pārējās lietotnes. Praktiski mazākā pārbaudāmā koda vienība JavaScript parasti ir funkcija vai metode. Vienības testi ir autonomi. Tie ir paredzēti, lai pārbaudītu kodu atsevišķi, vēlams atsevišķi no pārējās jūsu lietotnes. Tas padara vienību testus ātri izpildāmus un viegli ierakstāmus.

Nobeigums:

Tātad tas bija īss pārskats par trim dažādiem testu veidiem. Kopā tie dažreiz tiek attēloti kā trīs līmeņu testēšanas piramīda. Vispirms piramīdas pamatnē ir vienību testi, kuriem ir vislielākais ātrums un zemākās izmaksas. Tad piramīdas centrā ir vidējā ātruma un izmaksu integrācijas testi. Un visbeidzot piramīdas augšgalā ir e2e testi, lēnākie un dārgākie testi. Tagad esat iepazinies ar trim visizplatītākajiem veidiem, kā pārbaudīt savas lietojumprogrammas.

Loading

Noderīgs raksts? Dalies ar citiem: