UI/UX Dizaina sistēmas

 

Dizaina sistēmas pastāvīgi maina atkārtoti lietojamu komponentu, principu un vadlīniju kolekcijas, kas dizaineriem un izstrādātājiem nodrošina vienotu valodu konsekventam produktu un tīmekļa dizainam. Dizaina sistēma ir nodevumu kopums, kas attīstās līdzās produktam, rīkiem un tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Tajā ir gan materiāli, gan nemateriāli elementi, piemēram, modeļi, komponenti, vadlīnijas un citi dizaineru un izstrādātāju rīki.

Turklāt tie satur dažus abstraktus elementus, piemēram, zīmola vērtības, kopīgus darba veidus, domāšanas veidus un kopīgus uzskatus. Tātad patiešām ir divas daļas, kas ir atkārtoti lietojami elementi un kopīgās vērtības.

Atkārtoti lietojami elementi

Atkārtoti lietojamie elementi ir padoms par to, kā elementus lietot kopā, kādā veidā un kā… . Zemāk redzamajā attēlā parādīts, kas ir saistīts ar dizaina sistēmas izveidi.

Ko satur dizaina sistēmas?

Projektēšanas sistēmas galvenais mērķis ir atvieglot dizaina komandu darbu. Tātad pirmais jautājums nav “Kas man jāiekļauj savā projektēšanas sistēmā?” Bet drīzāk: “Kas to izmantos un kā?” Kad mērķis ir definēts un priekšstats par to, kas jau ir uzņēmumā, un jautājumi, piemēram:

  • Kas darbojas un kas ne?
  • Kāda ir komandu pieredze šajā jautājumā?
  • Kādi ir esošie rīki?

ir uzrunāti un atbildēti, būs skaidrāks, kur sākt projektēšanas sistēmas sastādīšanu.

Kopīgās vērtības

Ir ļoti svarīgi saskaņot dizaina komandas atbilstoši standarta mērķu kopumam. Tas palīdzēs izveidot vīziju un var nodrošināt, ka visi skatās vienā virzienā. Šie mērķi laika gaitā mainīsies, kas ir dabiski. Tātad par izmaiņām projektēšanas sistēmā ir plaši jāinformē. Vērtību ziņā tie ir lieliski ideāli, kas vadīs izvēli atbilstoši zīmola mērķiem. Nodrošiniet, lai dizains nenovirzītos no pamatvērtībām. Papildus šīm zīmola un produktu vērtībām jums ir jādefinē arī komandas vērtības, kas palīdz apvienot katru komandas locekli, kurā ietilpst dizaineri, izstrādātāji un ieinteresētās personas, ar kopīgu domāšanas veidu. Šīs koplietojamās vērtības var ietvert tālāk norādīto.

Dizaina principi

Dizaina principi ir vadošie teikumi, kas palīdz komandām sasniegt produkta mērķi, izmantojot dizainu. Lai gan projektēšanas principi nav visizplatītākā projektēšanas sistēmas sastāvdaļa, tie ir jāņem vērā. Nozīmīgu dizaina principu kopums ieliek labāku pamatu un vada komandu, veidojot un pastāvīgi ieviešot projektēšanas sistēmu.

Piemērs tam ir Google materiālu dizaina pieeja dizaina principiem. Tas ir minimālistisks un koncentrējas uz to, kas atšķir materiālu dizainu kā universālu dizaina sistēmu. Viņu pamatprincipi ir:

  • Materiāls ir metafora.
  • Tas ir trekns, grafisks un tīšs.
  • Kustība sniedz jēgu.

Noklikšķiniet uz tālāk esošās saites, lai detalizētāk izpētītu Google materiālu dizaina pieeju.

https://material.io/design/introduction#principles

Zīmola identitāte un valoda

Zīmola redzamos elementus, piemēram, krāsu, dizainu un logotipu, kas identificē un atšķir zīmolu patērētāju prātos, sauc par zīmola identitāti. Šiem zīmola elementiem ir nepieciešami daži noteikumi, kas kalpos par sistēmas gramatiku un unifikāciju, piemēram, ko drīkst un ko nedrīkst, kā arī produkta lietošanas “labie piemēri”, kā parādīts tālāk esošajā attēlā:

Tas nodrošinās, ka dizaina komandas izmanto šīs valodas “pareizās kombinācijas”, kas padara zīmolu tik atšķirīgu un atpazīstamu. Padomājiet par dažiem populāriem zīmoliem un to, kas padara tos tik atšķirīgus un atpazīstamus.

Komponenti un modeļi, jeb Patterns

Dizaina sistēma ir balstīta uz komponentiem un modeļiem. Patterns ir būvēšanas instrukcijas, kas ļauj loģiski un konsekventi izmantot šos komponentus visos produktos. No otras puses, komponents satur tehnisko un funkcionālo dokumentāciju, un modelis sniegs ieteikumus, kā to izmantot. Visi iepriekš minētie elementi palīdzēs tos izstrādāt un nodrošināt konsekventu pieredzi. Komponenti ir kā bloki. Kā dizainers jūs varat tos izmantot izkārtojumos, kā arī varat tos izmantot tieši kodā. Ir jādefinē, kā tie darbojas un kā lietotājs ar tiem mijiedarbojas. Patterns ir būvniecības instrukcijas, kas ļauj mums loģiski un konsekventi izmantot šos komponentus visos produktos.

Komponents ir norādīts ar tehnisko un funkcionālo dokumentāciju, savukārt modelis sniegs ieteikumus, kā to izmantot.

Noslēguma domas par projektēšanas sistēmām

Dizaina sistēmas sastāv no dažādiem komponentiem, piemēram, modeļiem, stiliem un vadlīnijām, kas var palīdzēt izmantot un optimizēt dizainu. Tomēr tos izstrādā, pārvalda un ievieš cilvēki. Projektu mērogs un reproducēšana, kā arī pieejamie resursi un laiks ir vissvarīgākie faktori, kas jāņem vērā, izstrādājot projektēšanas sistēmu. Ja projektēšanas sistēmas ir slikti ieviestas un uzturētas, tās var kļūt par apgrūtinošām komponentu un koda kolekcijām; tomēr, ja tie tiek ieviesti pareizi, tie var izglītot komandas locekļus, racionalizēt darbu un dot dizaineriem iespēju risināt sarežģītas UX problēmas.

Loading

Noderīgs raksts? Dalies ar citiem: