DOM (Document Object Model) ir standarts, kas definē, kā dokumentu (piemēram, tīmekļa lapu) saturs tiek strukturēts un kā ar to var manipulēt. Tā kā HTML un CSS ir lietojamas tīmekļa lapu veidošanai un stilizēšanai, tie ir cieši saistīti ar DOM.
#HTML ir jūsu tīmekļa lapā esošā satura valoda. Tā sastāv no elementiem, kuri tiek izmantoti, lai apzīmētu lapas struktūru un saturu. Katrs HTML elements ir kā mazs bloks, kurā ir iespējams ierakstīt tekstu, attēlus un citus elementus. Piemēram, šāds elements definē paragrāfu:
<p>Šis ir paragrāfs.</p>
#CSS (Cascading Style Sheets) ir valoda, kas tiek izmantota, lai stilizētu HTML elementus. Tā ļauj mainīt elementu izskatu, piemēram, krāsu, fontu, izmēru u.c. Piemēram, šāds CSS kods maina visu paragrāfu krāsu uz sarkanu:
p {
color: red;
}
Kad jūsu tīmekļa lapa tiek ielādēta pārlūkā, tā tiek apstrādāta un strukturēta kā DOM koks. Katrs HTML elements tiek parādīts kā koks, ar vecāku elementiem un to bērniem. Piemēram, šāds HTML kods:
<body>
<div>
<p>Paragrāfs 1</p>
<p>Paragrāfs 2</p>
</div>
</body>
varētu tikt parādīts kā šāds DOM koks:
body
div
p (Paragrāfs 1)
p (Paragrāfs 2)
Izmantojot DOM, varat piekļūt jūsu tīmekļa lapas elementiem un mainīt to īpašības, izmantojot #JavaScript. Piemēram, varat piekļūt paragrāfam un mainīt tā krāsu, izmantojot šādu kodu:
const paragraph = document.querySelector('p');
paragraph.style.color = 'red';
Atbildēt
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.