Frameworks ir kolekcija no sagatavotiem kodu gabaliem, kas ir veidota, lai to varētu izmantot kā pamatu lietojumprogrammu izstrādei. Tā piedāvā struktūru lietojumprogrammas veidošanai noteiktam aplikācijas veidam, un tajā ietilpst bibliotēkas, rīki un konvencijas pilna koda izveidošanai un organizēšanai.

Frameworks bieži tiek izmantoti, lai ietaupītu laiku un pūles, veidojot aplikāciju, jo tā piedāvā konvencijas un labākas prakses, kas ir pierādījušas sevi dažādās situācijās. Tie var arī palīdzēt nodrošināt, ka aplikācija tiek veidota konsekventi un viegli uzturami, jo frameworks piedāvā vadlīnijas par to, kā kodam vajadzētu būt organizētam un strukturētam.

Ir daudz dažādu veidu frameworks, katrs veidots konkrētam mērķim vai aplikācijas veidam. Dažu populāru frameworks piemēri ir:

  • Tīmekļa izstrādes frameworks, piemēram, Django un Ruby on Rails, kas tiek izmantoti, lai veidotu tīmekļa aplikācijas
  • Mobilo izstrādes frameworks, piemēram, Android un iOS, kas tiek izmantoti, lai veidotu aplikācijas mobilajām ierīcēm
  • Spēļu izstrādes frameworks, piemēram, Unity un Unreal Engine, kas tiek izmantoti, lai veidotu video spēles
  • Mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās frameworks, piemēram, TensorFlow un PyTorch, kas tiek izmantoti, lai veidotu aplikācijas, kas izmanto mākslīgās intelektu vai mašīnmācīšanās tehnikas.

Vispārīgi runājot, frameworks ir noderīgs rīks izstrādātājiem, jo tas piedāvā rīkus un konvencijas, kas var palīdzēt optimizēt izstrādes procesu un atvieglot sarežģītu aplikāciju veidošanu.

Tātad apskatīsim divus no WEB izstrādes frameworks:

DJANGO: 

Django ir augstā līmeņa tīmekļa izstrādes frameworks, kas rakstīts Python programmēšanas valodā. Tas ir radīts, lai padarītu tīmekļa aplikāciju izstrādi vienkāršāku un efektīvāku, piedāvājot rīkus un konvencijas koda organizēšanai un strukturēšanai, kas veido aplikāciju.

Viena no Django svarīgākajām īpašībām ir tās modelis-šablons-skats (MTV) arhitektūra, kas atdala aplikācijas loģiku no datu prezentācijas. Tas padara to vieglāku uzturēt un mērogot aplikāciju, jo kods dažādām aplikācijas daļām var tikt izstrādāts un pārbaudīts neatkarīgi.

Django ietver dažādus iebūvētus rīkus un bibliotēkas parastiem tīmekļa izstrādes uzdevumiem, piemēram, HTTP pieprasījumu un atbildes apstrāde, datubāzu mijiedarbība un HTML šablonu renderinga. Tas arī ietver iebūvētu tīmekļa serveri un komandrindas interfeisu, kas atvieglo testēšanu un atkļūdošanu tavā aplikācijā izstrādes laikā.

Django tiek izmantots daudzās organizācijās un uzņēmumos, lai veidotu tīmekļa aplikācijas, tostarp Instagram, Pinterest un The Washington Post. Tā ir populāra izvēle tīmekļa izstrādei, pateicoties tās elastībai, mērogojamībai un komprehensīvajām īpašībām.

Kā sākt izmantot DJANGO? 

Lai sāktu izmantot Django, tev savā datorā jābūt instalētam Python. Vari pārbaudīt, vai Python ir instalēts, atverot terminālu vai komandrindas logu un izpildot šādu komandu:

python --version

Ja Python nav instalēts, vari to lejupielādēt no Python mājaslapas un izpildīt instrukcijas, lai to instalētu.

Kad esi instalējis Python, vari izmantot Python pakotņu pārvaldnieku pip, lai instalētu Django. Lai instalētu Django, izpildi šādu komandu savā terminālā vai komandrindas logā:

pip install Django

Tā instalēs Django jaunāko versiju.

Lai izveidotu jaunu Django projektu, vari izmantot django-admin startproject komandu, sekojot projekta nosaukumam. Piemēram:

django-admin startproject mansprojekts

Tas izveidos jaunu direktoriju ar nepieciešamajiem failiem un direktorijiem, lai varētu sākt.

Lai izveidotu jaunu Django lietojumprogrammu, vari izmantot manage.py startapp komandu, sekojot lietojumprogrammas nosaukumam. Piemēram:

python manage.py startapp manalietojumprogramma

Tas izveidos jaunu direktoriju ar nepieciešamajiem failiem un direktorijiem tavai lietojumprogrammai.

Kad esi iestatījis projektu un lietojumprogrammu, vari sākt veidot savu tīmekļa aplikāciju, izmantojot Django.

RUBY ON RAILS:

Ruby on Rails ir programmēšanas valoda un izstrādājumu lietojumprogrammu karkass, kas ļauj ātri un efektīvi veidot dinamiskas tīmekļa lietojumprogrammas. Tā balstās uz Ruby valodu un ir paredzēta radošiem programmētājiem, kuri vēlas ātri un vienkārši izveidot spēcīgas lietojumprogrammas. Ruby on Rails ir pazīstams ar to, ka ļauj ātri sākt darbu ar projektu un dod lielu kontroli pār kodu, kā arī piedāvā daudzas ērtības un rīkus, lai uzlabotu produktivitāti.

Kā sākt izmantot ruby on rails?

Lai sāktu izmantot Ruby on Rails, ir nepieciešams:

  1. Instalēt Ruby valodu. Ruby on Rails darbojas uz Ruby valodas, tāpēc vispirms ir nepieciešams instalēt Ruby savā datorā. To var izdarīt, izmantojot Ruby instalēšanas programmu vai izmantojot komandrindas komandas.
  2. Instalēt Ruby on Rails. Ruby on Rails ir pieejams lejupielādei no tā mājas lapas vai var tikt instalēts, izmantojot komandrindas komandu “gem install rails”.
  3. Izveidot jaunu Ruby on Rails projektu. Lai izveidotu jaunu Ruby on Rails projektu, var izmantot komandrindas komandu “rails new nazva_projekta”. Šī komanda izveidos jaunu mapi ar projekta nosaukumu un instalēs nepieciešamās bibliotēkas un failus.
  4. Sākt radīt lietojumprogrammu. Ruby on Rails sniedz daudzas ērtības un rīkus, lai ātri un vienkārši izveidotu dinamiskas tīmekļa lietojumprogrammas. Var izmantot gatavas struktūras un izveidot savas, lai izveidotu lietojumprogrammas, kas atbilst jūsu vajadzībām.

Lai apgūtu Ruby on Rails, ieteicams apgūt Ruby valodu un iepazīties ar Ruby on Rails dokumentāciju un ieteikumiem par labāko praksi. Arī ir pieejami daudzi apmācību materiāli un kursi, kas palīdzēs apgūt Ruby on Rails.

 

 

 

Loading

Noderīgs raksts? Dalies ar citiem: