Darba interviju tipi – padomi un gatavošanās intervijai

Interviju padomi

Ievads

Šajā rakstā jūs uzzināsiet, kā sagatavoties intervijai, un iegūsiet dažus būtiskus padomus par sevis prezentēšanu klātienē un virtuālajās intervijās.

Pirms veiksmīgas darba uzsākšanas uzņēmumā, jums ir jāpierāda, ka esat piemērots kandidāts šim amatam. Darba iegūšana var būt sarežģīta, un var būt nepieciešams apmeklēt vairākas intervijas, pirms atrodat savai sagatavotībai un prasmēm piemērotu amatu. Ideālā gadījumā jūs meklējat tādu, kurā esat spēcīgākais kandidāts šai lomai. Ir svarīgi apzināties, ka pat tad, ja esat labi piemērots kādam amatam, vienmēr pastāv iespēja, ka tiek intervēts arī kāds pieredzējušāks kandidāts. Tātad, lai gan jūs nesaņēmāt lomu, jums joprojām būtu bijusi laba intervija.

Tas var palīdzēt domāt par intervijām kā atspēriena punktu jūsu ceļojumā uz atalgojošu pilnas slodzes karjeru. Neatkarīgi no iznākuma vienmēr pajautājiet sev, vai es sevi prezentēju pēc iespējas labāk? Un vai no šīs intervijas es varu uzzināt lietas, kas var man palīdzēt turpmākajās intervijās?

 

Sagatavošanās:

Šeit ir daži no standarta jautājumiem, ar kuriem jūs varat saskarties jebkurā intervijā:

  • Pastāsti man par sevi.
  • Kāpēc jums šķiet, ka tieši Jūs vajadzētu jūs pieņemt darbā?
  • Kādas ir jūsu galvenās stiprās puses?
  • Vai arī kādi ir jūsu galvenie trūkumi?
  • Kādu atalgojumu jūs gaidāt?
  • Kā jūsu iepriekšējā pieredze padara jūs piemērotu šai lomai?
  • Ko tavi draugi saka par tevi?
  • Kāpēc jūs vēlaties šo lomu?
  • Kā jūs agrāk tikāt galā ar konfliktiem?

Zināt, ka šie jautājumi visdrīzāk tiks uzdoti nopietnās intervijās, ir izdevīgi, jo varat tiem sagatavoties. Pēc šī saraksta izlasīšanas vai varat katram uzrakstīt īsu atbildi? Atbildes uz daudziem no šiem jautājumiem atradīsiet savā CV. Laba taktika ir pārskatīt savu CV pirms intervijas, lai noskaidrotu, kuri aspekti ir saistīti ar uzņēmumu un lomu.

Papildu atbildes, kurām ir vērts sagatavoties, var attiekties uz pašu uzņēmumu. Kur atrodas uzņēmums un ko viņi dara? Kā jūsu iepriekšējā nodarbinātība pārklājas ar viņu pašreizējām vajadzībām? Izpētiet to pašu lomu citos uzņēmumos. Ja jums tiek jautāts par atalgojuma likmi, ir vērtīgi zināt vidējo tirgus atalgojumu un censties atbildē to ņemt vērā. Intervētājs zinās atbildi, tāpēc veiksmīga atbilde parāda jūsu gatavību. Uzzinot par uzņēmumu, tiek parādīta vēlme tajā strādāt. Visbeidzot, apsveriet, ka šķietami trūkumi var būt arī spēks. “Es pārmērīgi koncentrējos uz detaļām” var kaitēt, ja ir stingri termiņi; tomēr tas ir spēks, ja darbs prasa rūpīgu uzmanību detaļām.

Saskarsmes un komunikācijas prasmes

Konfliktu risināšana ir būtiska saskarsmes prasme. Nemainīgi savā darba dzīvē jūs saskarsities ar situāciju, kad jūsu pieeja vai mērķi nesakrīt ar kolēģa, darba devēja vai klienta mērķiem. Šo situāciju pārvaldība palīdz radīt harmonisku darba vidi. Esiet informēts par to, kad esat saskārušies ar cilvēkiem un kā jūs to atrisinājāt. Vai šī pieeja jums šķita veiksmīga? Ja nē, izpētiet, kā risināt konfliktus darba vietā.

Prezentācija – sevis prezentēšana
Bieži tiek teikts: “Ģērbieties tam darbam, kuru vēlaties, nevis tam, kas jums ir.” Tas, kā jūs sevi prezentējat, var neapzināti nodot daudz informācijas par jums. Esiet kārtīgs un cienīgs. Jūsu nākamie darba kolēģi var būt intervijā klātienē, un jūs vēlaties atstāt labu iespaidu. Apģērbam, ko valkājat, ir jābūt piemērotam darba lomai – nākošajam potenciālajam amatam. Lepnumu par izskatu var pielīdzināt lepnumam par potenciālo amatu.

Uzvedība

Parādiet gatavību Jūsu lomai uzņēmumā. Kolēģi vēlēsies redzēt kādu, kam interesē būt tur. Esiet mierīgs un relaksēts, atbildot uz jautājumiem. Pārtraukt jautājumu nekad nav laba politika. Klausieties, līdz jautājums ir pabeigts, un ievelciet elpu. Uz jautājumiem, kas saistīti ar kompetencēm, ir nepieciešama STAR atbilde (situācija, uzdevums, darbība, rezultāts). Parādiet lepnumu par iepriekšējo ar darbu saistīto pieredzi. Un sagatavojiet dažus jautājumus. Intervijā intervētājam vienmēr jāļauj jums uzdot viņam jautājumu. Izmantojiet šo laiku, lai uzzinātu kaut ko par to, kas tiek meklēts. Kādi apstākļi varētu būt jums labvēlīgāki? Vai uzņēmuma mērķi ir saskaņoti ar jūsu mērķiem, un vai varat to pateikt?

Esiet autentisks savās darbībās. Piesakoties amatam, labāk būt patiesam un godīgam. Pārspīlēšana var izraisīt papildu interviju, taču labāk ir būt spējīgam jebkurā amatā, kurā plānojat strādāt.

Virtuālās intervijas

Daudzas intervijas tiek veiktas virtuāli. Virtuālās intervijas ir sarežģītas, jo var būt grūtāk lasīt ķermeņa valodu, izmantojot video. Skaņas kvalitātes dēļ ir svarīgi atturēties no pārrunām. Pārliecinieties, vai visas jūsu tehnoloģijas darbojas. Skaņas problēmu gadījumā pievienojiet datoru un austiņu komplektam. Pārliecinieties, vai jūsu videoklips darbojas un ir saderīgs ar platformu. Dažkārt datoram ir jāmaina atļaujas, lai varētu izmantot kameru. Un neaizmirstiet pārbaudīt savienojuma ātrumu.

Tāpat kā klātienes intervijā, izskats ir būtisks. Veltiet laiku, lai pārliecinātos, ka esat ģērbies atbilstoši. Pat ja neesat iegājis birojā, ģērbieties tā, it kā būtu. Tāpat kā klātienes intervijā, esiet informēts par savu ķermeņa valodu. Sēdi taisni un esi uzmanīgs. Lai arī atrodaties savās mājās, joprojām ir svarīgi ievērot darba pieklājību.

Atrodiet klusu vietu, kurā nav nekādu traucējumu. Var būt noderīgi izveidot īpašu vietu darbam. Tas ir nepieciešams, lai intervijas laikā fonā nebūtu pārsteigumu viesu, kas veic mājas darbus.

Kopsavilkums

Šajā rakstā jūs uzzinājāt, kā sagatavoties intervijai, un saņēmāt dažus būtiskus padomus par prezentāciju un kā vadīt sevi virtuālajās intervijās. Neskatoties uz jūsu pūlēm, jums var neizdoties, ja būs piemērotāks kandidāts. Varat arī atklāt, ka loma nav tik saskaņota ar jūsu prasmēm, kā jūs sākotnēji domājāt. Ir labi atcerēties, ka neatkarīgi no rezultāta intervija ir mācīšanās pieredze. Ja pret to izturas, tas ir atspēriena punkts uz karjeru, kas atbilst jūsu mērķiem un spējām. Būt gatavam, ka saņemsiet atteikumu, un uztvert to kā citu iespēju mācoties no tā ir panākumu atslēga.

Loading

Noderīgs raksts? Dalies ar citiem: