Pseidokods soli pa solim…[JavaScript]

Vērtīgs rīks programmētāja rīku komplektā ir pseidokods (pseudocode). Šajā rakstā jūs uzzināsiet par to, kāpēc jums vajadzētu izmantot pseidokodu, kad tas ir jāizmanto un kā rakstīt pseidokodu.

Kāpēc jums vajadzētu izmantot pseidokodu?

Pseidokods ir likumīgs pirmais solis, sākot izstrādāt risinājumu. Pseidokods ir augsta līmeņa ideju attēlojums, kas rakstīts tādā veidā, kas izskatās pēc koda. Būtībā tas var palīdzēt jums izcelt, kādi elementi jāiekļauj programmā.

Katra rinda dos jums brīdi pauzei un apsvērt, kas nepieciešams, lai sasniegtu noteiktu rezultātu. Rakstot pieteikumu, 3. darbībā pieņemtais lēmums var ietekmēt 6. darbības kodēšanu. Katram posmam ir ierobežojuma elements, kas informē, kā tiks pabeigts nākamais solis.

Apsveriet, ka rakstāt lietojumprogrammu, kurai ir jāsaglabā dati 3. darbībā. Pirms turpināt, jūs nokārtojat masīvu. 6. darbībā jūs saprotat, ka lietojumprogrammai ir jāveic vairāki meklējumi. Rakstot pseidokodu, ir viegli atkārtoti apmeklēt 3. darbību un mainīt datu struktūru uz kaut ko vairāk saderīgu ar 6. darbību, piemēram, izmantojot vārdnīcu, nevis masīvu. Nelielas izmaiņas var palielināt jūsu pieskaitāmās izmaksas, ja ieviešana jau ir sākusies, jo tas maina 4. un 5. soļa darbību.

Kad jāraksta pseidokods, kad Jums vajadzētu izmantot šo paņēmienu?

  • Kā iesācējs, plānojot savas pieejas progresu, izstrādi un attīstību.
  • Kā pieredzējis programmētājs, mēģinot cīnīties ar sarežģītu problēmu.
  • Ja jūs mēģināt nodot koncepciju ietekmīgai auditorijai, piemēram, komandai vai potenciālajiem klientiem.
  • Ja jūs norādāt savu darbu nākamajiem kodētājiem, kuri, iespējams, uzturēs jūsu rakstīto kodu vai lietojumprogrammu.
  • Intervijā, parādot savu spēju atrisināt problēmu.

Kā uzrakstīt savu pseidokodu?

Nav viena strikti noteikta veida, kā rakstīt pseidokodu. Katrai organizācijai var būt savs standarts. Kopumā var teikt, ka pseidokodu var uzskatīt par jebkuru teksta attēlojumu, kas iezīmē un attēlo vienkāršotu programmas darbību.

Apsveriet, kā attēlot FizzBuzz izaicinājumu, ko izmanto, lai pārbaudītu kandidātu spēju spriest kodā:

Uzrakstiet programmu noteiktā valodā, kas atkārto skaitļus no 1 līdz 40. Izdrukājiet skaitli katram skaitlim, izņemot reizinātājus ar trīs, tādā gadījumā izvadiet Fizz. Pieciem reizinātājiem izvadiet Buzz un 3 un 5 izvades FizzBuzz.

        *Fizz un Buzz ir vienkāršas spēles, kas tiek izmantotas programmēšanas uzdevumos. FizzBuzz ir viens no šiem uzdevumiem, kurā jāizvada skaitļi no 1 līdz N, bet skaitļus, kas dalās ar 3, jāaizvieto ar “Fizz”, skaitļus, kas dalās ar 5, jāaizvieto ar “Buzz”, bet skaitļus, kas dalās gan ar 3, gan ar 5, jāaizvieto ar “FizzBuzz” 12Šī spēle ir populāra programmētāju vidū un tiek izmantota intervijās kandidātu prasmju novērtēšanai 2.

Varat sākt, attēlojot katru prasību kā pseidokoda rindu:

Daži pseidokoda piemēri:

Cikls no 1 līdz 40:

Ja skaitlis ir dalās ar 3:

Izdrukā "Fizz"

Ja skaitlis ir dalās ar 5:

Izdrukā "Buzz"

Ja skaitlis dalās ar 3 un 5:

Izdrukā "FizzBuzz"

Citādāk: Izdrukā skaitli

Piemērs angliski:

FOR number 1 to 40

IF multiple of 3

output(Fizz)

IF multiple of 5

output(Buzz)

IF multiple of 3 and 5

output(FizzBuzz)

ELSE

output(number)

Sagaidāmais iznākums terminālī:

1

2

Fizz

4

Buzz

Fizz

7

8

Fizz

Buzz

11

Fizz

13

14

FizzBuzz

Galvenais šajā uzdevumā ir zināt, kā pasūtīt nosacījumu paziņojumu. 1. rinda norāda, ka būs iterācija. Šajā gadījumā ievilkums parāda, ka nākamās astoņas koda rindas ir daļa no šīs iterācijas. Kā alternatīvu varēja pievienot šādu bloku:

START FOR LOOP, jeb CIKLA SĀKUMS

#Tavs kods

END FOR LOOP, jeb CIKLA BEIGAS

Ir skaidrs, ka ir trīs nosacījuma paziņojumi un tad cita klauzula. Koda rezultātu var vizualizēt, apskatot pseidokodu. Paziņojums else darbosies labi, tas ir paredzēts tikai tādu skaitļu 3 un 5 reizinājumu drukāšanai, kas nav reizināti, taču pastāv problēma ar to, kā kods apstrādās skaitli 15, drukājot Fizz, Buzz un FizzBuzz gadījumu.

FOR number 1 to 40

IF multiple of 3 and 5

output(FizzBuzz)

ELSE IF multiple of 3

output(Fizz)

ELSE IF multiple of 5

output(Buzz)

ELSE

output(number)

Pārbaudot jautājuma pirmo instanci kā pseidokodu, varat noteikt, kur varētu būt problēmas. Vizuāli ir daudz vieglāk redzēt, kā nosacījuma priekšraksti ir jāorganizē. Pirmkārt, jautājuma būtība ir par to, kādā secībā jānovieto nosacījuma paziņojumi un jāizmanto izslēdzošie nosacījuma paziņojumi. Iepriekš minētajā gadījumā tikai if vietā tika izmantots cits if. Otrkārt, paziņojumu secībai ir svarīga ietekme. Varat izmēģināt iepriekš minēto izvadi, palaižot tālāk norādīto kodu.

for number in range(40):
    if number % 3 == 0 and number % 5 == 0:
        print("FizzBuzz")
    elif number % 3 == 0:
        print("Fizz")
    elif number % 5 == 0:
        print("buzz")
    else:
        print(number)
Koda izvade būs šāda:

FizzBuzz
1
2
Fizz
4
buzz
Fizz
7
8
Fizz
buzz
11
Fizz
13
14
FizzBuzz
16
17
Fizz
19
buzz
Fizz
22
23
Fizz
buzz
26
Fizz
28
29
FizzBuzz
31
32
Fizz
34
buzz
Fizz
37
38
Fizz

Secinājums

Šajā rakstā jūs uzzinājāt par to, kāpēc jums vajadzētu izmantot pseidokodu, kad tas ir jāizmanto un kā rakstīt pseidokodu.

Pseidokoda iespējas pārsniedz jūsu pilnvaras, lai apgūtu jaunu programmēšanas valodu. Tā ir vērtīga prakse, kas palīdz vizualizēt koda plūsmu. Tajā ir norādīts, kādas prasmes vai bibliotēkas var būt nepieciešamas, lai izpildītu uzdevumu.

Programmatūras inženieri to izmanto sava ceļojuma sākumā, lai gūtu ieskatu par to, kā programma varētu plūst. Vecākie inženieri to izmanto, lai parādītu idejas komandai. Nav viena veida, kā to rakstīt, taču jūsu izvēlētais stils atgādinās jums vislabāk tīkamās programmēšanas valodas struktūru.

Loading

Noderīgs raksts? Dalies ar citiem: